O nas

W Starych Gliwicach – dziś dzielnicy Gliwic, kiedyś małej wiosce na pagórku – w budynku spichlerza wzniesionego w XVII wieku stworzyliśmy dla Państwa miejsce, gdzie historia zderza się z nowoczesnością. Starsi mieszkańcy opowiadają legendy jak podczas oblężenia Gliwic w XVII wieku podziemnymi korytarzami ze spichlerza na gliwicką starówkę dostarczana  była żywność.

Dzisiaj to my mamy przyjemność serwować Państwu dania kuchni średniowiecznej w nowoczesnej odsłonie. W kuchni używamy żywego ognia w specjalnie zaprojektowanym grillu opalanym drewnem, czyli tak jak w średniowiecznej Polsce.

W nowo powstałej wędzarni wędzimy wędliny, sery i ryby. Własnoręcznie wybrana wołowina sezonowana jest na Państwa oczach. Wszystkie dania doprawiamy ziołami z naszego ogródka. Stworzyliśmy również cukiernię, w której przypominamy staropolskie smaki.

Nazwa tego miejsca zobowiązuje do tego, by wypiekać dla Państwa świeże pieczywo. I to właśnie robimy!

Za całym projektem stoi znany na Śląsku Chef Łukasz Szymon Gamoń.

Szef Kuchni

Łukasz Szymon Gamoń – znany w regionie Szef Kuchni, Rybniczanin z krwi i kości. Swoje doświadczenie zdobywa od 20 lat w restauracjach Górnego Śląska i Podbeskidzia. Pasjonat kulinarny propagujacy kuchnię śląską, nowoczesną oraz swoją autorską. Właśnie dzięki kuchni autorskiej został doceniony przez żółty przewodnik Gault&Millau oraz Poland 100 Best Restaurants. Wyróżnienie to otrzymał jako pierwszy Szef Kuchni z Regionu Rybnickiego i od 4 lat nieprzerwanie utrzymuje się na kartach G&M. Lubi pracę z młodzieżą w szkołach oraz prowadzi warsztaty dla najmłodszych. Prywatnie szczęśliwy mąż.

Spichlerz w mediach

Śląski Biznes poleca

Spichlerz Gliwice – średniowieczna kuchnia w nowoczesnej odsłonie

Silesia Smakuje

Gliwice: restauracja spichlerz. Średniowieczne smaki z nutą nowoczesności

TVS

Tym razem nie z naszego TVS-owego studio a ze… Spichlerza Gliwice!

Rybnik.com.pl

Spichlerz Gliwice – średniowieczna kuchnia w nowoczesnej odsłonie

Nowiny Gliwickie

Spichlerz Gliwice – średniowieczna kuchnia w nowoczesnej odsłonie

InfoGliwice

Kolacja degustacyjna

tarnowskiegory.info

Średniowieczna uczta w Spichlerzu – dlaczego nie!

Instagram

Spichlerz Gliwice – wzmianka Instagram

24kato.pl

Średniowieczna uczta w Spichlerzu – dlaczego nie!

twojknurow.pl

Średniowieczna uczta w Spichlerzu – dlaczego nie!

Menu